Jak segregować szkło (zielony pojemnik)?
Aby szkło mogło zostać poddane recyklingowi, musi najpierw zostać poprawnie zebrane. Dlatego tak ważna jest odpowiednia segregacja. Co można, a czego nie powinniśmy wrzucać do zielonego pojemnika?
Data dodania:
Zgodnie z nowymi zasadami, które wejdą w życie 1. stycznia 2019 roku w Warszawie, powinniśmy odrębnie segregować szkło. Oto zasady, jak odpowiednio segregować szkło (zielony pojemnik).
Pojemnik będzie odbierany co cztery tygodnie:
Do zielonego pojemnika wrzucamy:
- Butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (o ile nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców).
Do zielonego pojemnika nie wrzucamy:
- ceramiki, doniczek, porcelany, fajansu, kryształów, szkła okularowego, szkła żaroodpornego, zniczy z zawartością wosku, żarówek i świetlówek, reflektorów, opakowań po lekach, rozpuszczalnikach, olejach silnikowych, luster, szyb okiennych i zbrojonych, monitorów i lamp telewizyjnych, termometrów i strzykawek.
Inne wpisy z tej serii:
- Jak segregować bioodpady?
- Jak segregować papier?
- Jak segregować metale i plastik?
- Jak segregować odpady i śmieci?
A o tym, jak poprawnie segregować elektroodpady – i dlaczego to takie ważne – dowiesz się z rozmowy z Anną Podsiadło z ElektroEko:
Data dodania: 20 sierpnia 2018