Jak segregować metal i tworzywa sztuczne, plastik (żółty pojemnik)?
Żółty pojemnik to zdecydowanie ten "najbardziej pojemny" z kontenerów. Co nie znaczy, że możemy do niego wrzucić wszystko. Zobaczcie jak prawidłowo segregować metale i tworzywa sztuczne.
Data dodania:
Zgodnie z nowymi zasadami, które wejdą w życie 1. stycznia 2019 roku w Warszawie, powinniśmy odrębnie segregować metale i tworzywa sztuczne (żółty kolor pojemnika).
Pojemnik będzie odbierany co dwa tygodnie.
Jak segregować metale i plastik?
Do żółtego pojemnika wrzucamy:
- odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki (o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp., plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, zabawki (zabawki z tworzywa sztucznego, o ile nie są wykonane z kilku trwale połączonych surowców).
Do żółtego pojemnika nie wrzucamy:
- butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.
Inne wpisy z tej serii:
Jak segregować elektroodpady? Dowiedz się z rozmowy z Anną Podsiadło z ElektroEko:
Data dodania: 20 sierpnia 2018