Przejdź do treści

Jak segregować metal i tworzywa sztuczne, plastik (żółty pojemnik)?

Żółty pojemnik to zdecydowanie ten "najbardziej pojemny" z kontenerów. Co nie znaczy, że możemy do niego wrzucić wszystko. Zobaczcie jak prawidłowo segregować metale i tworzywa sztuczne.
segregacja śmieci
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Zgodnie z nowymi zasadami, które wejdą w życie 1. stycznia 2019 roku w Warszawie, powinniśmy odrębnie segregować metale i tworzywa sztuczne (żółty kolor pojemnika).

Pojemnik będzie odbierany co dwa tygodnie.

Jak segregować metale i plastik?

Do żółtego pojemnika wrzucamy:

  • odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki (o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp., plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, zabawki (zabawki z tworzywa sztucznego, o ile nie są wykonane z kilku trwale połączonych surowców).

Do żółtego pojemnika nie wrzucamy:

  • butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.

Inne wpisy z tej serii:

Jak segregować elektroodpady? Dowiedz się z rozmowy z Anną Podsiadło z ElektroEko:

Z elektrośmieci da się odzyskać cenne surowce! Co robić, aby trafiały do recyklingu?
Czytaj więcej:  Nylon, akryl, poliester, czyli jak nasze ubrania wpływają na środowisko?
Data dodania: 20 sierpnia 2018
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.