Przejdź do treści

Blog

Jak wybierać etyczną wełnę?

Wełna nie zawsze jest etyczna! Jak wybierać dobrze?

Autor: justyna
W niektórych kręgach wełna merino stała się bardzo popularna. I nie ma się czemu dziwić: jest lekka, nie gryzie, ma super właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że chroni przez zimnem w chłodne, a nie przegrzewa w cieplejsze dni. Ja kupuję ją głównie w drugim obiegu i dla dzieci, ale zdarza mi się czasem kupować nowe rzeczy.

Te protipy pomogą Ci prawidłowo segregować odpady

Autor: justyna
Segregacja to ważny temat - według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) zawartych w raporcie "Ochrona środowiska w 2022 roku", w Polsce w ciągu tego roku zebrano ogółem 13,4 miliona ton odpadów komunalnych. Oznacza to, że średnio na jednego mieszkańca przypadło 355 kg zebranych odpadów.
Black Friday to święto konsumpcjonizmu. Marketerzy korzystają z wielu zabiegów, by sprzedać nam jak najwięcej. Wiele z tych zabiegów to tzw. dark patterns

Dark patterns – jak nie dać się zmanipulować, robiąc zakupy w sieci?

Wyskakujące znikąd i zewsząd okienka z promocjami, alerty cenowe krzyczące (dosłownie i w przenośni) o czasowo ograniczonej ofercie, zegary odliczające czas, przez który możesz jeszcze skorzystać z tej WYJĄTKOWEJ PROMOCJI. Działaj szybko, czas ucieka. Tylko nie zastanawiaj się długo, bo TEN KONKRETNY HOTELOWY POKÓJ oprócz Ciebie ogląda właśnie 10 innych osób, a nie chcesz przecież, żeby okazję sprzątnięto Ci sprzed nosa. Być może skończysz z trzema dodatkowymi zestawami skarpetek, świątecznym swetrem, t-shirtem w nie do końca Twoim stylu i kolejną bawełnianą torbą na zakupy, gdy w planach była tylko para jeansów, ale przynajmniej nikt nie powie Ci, że nie wykorzystał_ś okazji, prawda?
Autor: Justyna

Czy na Ziemi zabraknie piasku?

Piasek jest 2. najbardziej eksploatowanym zasobem na świecie. Ustępuje tylko wodzie. I choć znaleźć go można niemal w każdym kraju, niedługo może nam go zabraknąć. Jak to możliwe?
Autor: Justyna

Czy bojkot oleju palmowego ma sens?

Widzisz “olej palmowy”, myślisz wycinka lasów deszczowych, ginące orangutany, łamanie praw człowieka i generalnie ZŁO? Przeczytaj!
Autor: Justyna

Gotujesz na gazie? Uważaj, możesz wdychać szkodliwe substancje

Zapalenie dróg oddechowych, kaszel i świszczący oddech, choroby płuc i krążenia i zwiększona liczba ataków astmy, zwłaszcza u dzieci - to kilka z konsekwencji narażenia na NO2, dwutlenek azotu, którego stężenie było prawie 2x wyższe w domach, w których gotuje się na gazie w porównaniu do tych, w których używa się urządzeń elektrycznych.
Autor: Justyna

Czy liczenie śladu węglowego pomoże w ratowaniu świata?

Unia Europejska do 2050 chce być zeroemisyjna; biznes liczy i redukuje emisje CO2, a konsumenci niedługo będą mieli możliwość zakupu produktów zawierających informację o ich śladzie węglowym. To jak z tym śladem węglowym ostatecznie jest? Liczyć go czy nie liczyć?
Autor: Paulina Górska

Testowałam aromaterapeutyczne kosmetyki Ambasz

Marka Ambasz stosunkowo niedawno pojawiła się na polskim rynku. Jej założycielką jest Renata Ambasz, która wiedzą na temat niezwykłych właściwości olejków eterycznych zdobywała m.in. na kursie Aromaterapii i Naturalnej Kosmetyki w Izraelu.
Autor: Paulina Górska
Rób zakupy do własnych worków, czyli jak ograniczyć plastik

Plastik. Co można zrobić, aby go ograniczyć?

Plastik wydaje się być wszędobylskim materiałem. Co możemy zrobić, aby go ograniczyć? I co mogą zrobić firmy dla środowiska? Tego dowiesz się z podcastu #DobryTemat.
Autor: Paulina Górska
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.