Przejdź do treści

O mnie

Cześć, nazywam się Paulina Górska. Jestem dziennikarką ekologiczną, twórczynią internetową, zajmuję się popularyzacją wiedzy o klimacie, zrównoważonym rozwoju, trendów związanych z ekologią.


Moją aktywność zawodową w obszarze ekologii i zrównoważonego rozwoju rozpoczęłam w 2019 r. Wcześniej przez kilkanaście lat zawodowo związana byłam z mediami tradycyjnymi i elektronicznymi.

Po odejściu ze stanowiska CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska zbudowałam społeczność liczącą ponad 150 tysięcy osób w mediach społecznościowych, gdzie codziennie edukuję na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zero waste. Wg Influencer Marketing Hub, prowadzę jedno z 10-u najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie. W raportach SoTrender, które dotyczą Instagrama – mój edukacyjny profil zajmuje 1. miejsce w kategorii Ekologia i miejsce w pierwszej 10. wszystkich kont w kategorii Edukacja. Publikuję również na moich kanałach na TikTok, Facebook oraz Linkedin.

Poza social mediami, prowadzę edukacyjny podcast “Lepszy Klimat”, w którym poruszam tematy związane z ekologią i zmianą klimatu. Moimi gośćmi są eksperci i ekspertki w swoich dziedzinach, innowatorzy, start-upowcy i aktywiści.

Wspólnie z moimi rozmówcami analizujemy trudne zjawiska, wydarzenia i trendy często zadając sobie pytanie “jak naprawić świat?”.

Wszystkie odcinki „Lepszego Klimatu” znajdziesz w kategorii PODCAST.


Doradzam i prowadzę prezentacje edukacyjne o ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie – dla przedsiębiorstw, samorządów i instytucji.

Prezentacje
i wykłady

Prowadziłam między innymi wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych kierunku CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Jestem ekspertką w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID. Występuję również na konferencjach, spotkaniach, panelach dyskusyjnych organizowanych przez biznes.


Otrzymane
nagrody

  • byłam nominowana w konkursie im. Andrzeja Woyciechowskiego Radia Zet w kategorii Autor internetowy w 2023 roku
  • byłam nominowana w konkursie Podcast Roku im. Janusza Majki w 2023 roku
  • w 2023 roku zostałam wyróżniona tytułem Architektki Zrównoważonego Rozwoju od UN Global Compact
  • jestem laureatką międzynarodowej nagrody ELLE Style Awards 2020 w kategorii Odpowiedzialna Moda
  • zostałam Liderką Zrównoważonego Rozwoju 2021 według Forbes Women
  • znalazłam się na liście 100 Kobiet Roku 2021 Forbes Women.
  • bywam też jurorką prestiżowych konkursów i festiwali, m.in. plebiscytu radiowej Czwórki “Nieprzeciętni”, Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards, Startupy Pozytywnego Wpływu prowadzonym przez Koźminski Business Hub czy nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”, przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Propaguję i promuję świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, gospodarkę cyrkularną, drugi obieg i życie #lesswaste. Jestem mamą dwóch córek, socjolożką, absolwentką UMK w Toruniu i podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.

Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.