Przejdź do treści

Polskie konta #lesswaste na Instagramie, które warto obserwować

Trend #zerowaste jest coraz popularniejszy. Ale kto konsekwentnie pracuje nad zmianami w kierunku #zerowaste, inspiruje innych, przekazuje ważne wartości i pokazuje jak przyjmować postawę proekologiczną w przystępny sposób? Kogo warto obserwować i dlaczego?
Top kont #lesswaste na instagramie
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Zobacz kilka moich ulubionych kont #zerowaste (*in progress, będę sukcesywnie dodawać nowe konta).

Kasia Wągrowska @kasia_ograniczamsie

To jedna z pierwszych zero wasterek w Polsce, napisała książkę „Życie Zero Waste”, ma też bloga Ograniczam się. Od nadmiaru do umiaru. Myślę że obserwowanie Kasi pokazuje, że można pracować, mieć dwójkę dzieci, ale jednocześnie być zaangażowanym społecznie (Kasia otworzyła Podzielnię w Poznaniu), żyć w duchu #lesswaste i inspirować. Kasię obserwuję od dłuższego już czasu i to ona mnie zmotywowała do zmian.

Joanna Ryfka @szafasztywniary

Asia pisze o #lesswaste i pokazuje, co zmienia w swoim życiu, żeby być bardziej świadomą ekologicznie. Szary zwykły papier toaletowy z Biedry, dużo humoru, miłość do roślin, genialne Insta Stories, które uczą, bawią i inspirują (nigdy nudzą), to coś, co wyróżnia Szafę Sztywniary.

Janusz z @greenprojectspl

Obserwując to konto dużo się uczę. Dane, przytaczane artykuły, newsy z obszaru #lesswaste, ekologia, środowisko, rozwiązania systemowe, zmiany ustaw, alternatywne źródła energii – to wszystko znajdziesz z relacjach Janusza, który prowadzi też bloga Greenprojects. Jeśli szukam wiarygodnych eksperckich informacji, korzystam z bloga, na Instagramie mam esencję i ekologię w wymiarze codziennym.

Julia z @nanowosmieci

Julia prowadzi blog upcyklingowy. Pisze m.in. o tym, co jest ważne w filozofii #zerowaste, a mianowicie o zasadzie Reuse. Jak dać niepotrzebnym już rzeczom drugie życie? Jak je przerobić? Jakie na to można mieć pomysły? Poza tym znajdziemy tutaj informacje o tym, jak kompostować, segregować, jakie dania można zrobić z resztek. Julia prowadzi też warsztaty upcyklingowe stacjonarnie w Warszawie (ja na przykład byłam na warsztatach z kompostowania i robienia własnego kompostownika, który do dzisiaj funkcjonuje w moim domu).

Beata z @prostemiasta

Beata inspirowała innych w te wakacje zbieraniem śmieci z plaży. Zbierała codziennie, opisywała, pokazywała zdjęcia. Motywowała do działania w akcji #zbieramplastikzplazy. Beata również pisze bloga o ekologii, ograniczaniu śmieci. Została współwłaścicielką @sakwabag, firmy która produkuje torebki wielorazowe na zakupy, których możesz używać zamiast foliówek. Regularnie zaglądam na jej Instagrama.

Czytaj więcej:  Polskie marki odzieżowe, które warto poznać!

Beata Baj z @bajpietrzyk

Beata studiuje ubiór i nie lubi śmiecić. Robi przetwory, pakuje produkty w torby wielorazowe i słoiki, motywuje do zmian. To konto, które na pewno warto zacząć śledzić.

Ola z @jakmniej

Ola z Jak Mniej uczy się #jakmniej spożywać i marnować, pokazuje jak świadomie dokonywać decyzji. To dość świeże konto na ig i warte obserwowania. Ola pisze o swoim koncie, że jest Nieidealne i jest to wartościowe również. Nie zawsze udaje nam się uniknąć plastiku, ale ważne jest świadome podejmowanie prób.

Gabi i Karolina z @mniej_wiecej_com

Gabi i Karolina prowadzą bloga pod adresem mniej-wiecej.com, piszą o minimalizmie, świadomych zakupach, ograniczaniu śmieci. Jest też dużo o pielęgnacji czy o zrównoważonej modzie. To wszystko w podany w piękny, estetyczny sposób.

Poszerz swoją wiedzę o zeroemisyjności – posłuchaj rozmowy z Agnieszką Liszką-Dobrowolską:

Zeroemisyjne firmy, miasta, produkty. Czy w XXI wieku można w ogóle być net zero? – sprawdzam!
Data dodania: 19 października 2018
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.