Przejdź do treści

Jadalne talerze z otrąb pszennych

Jednorazowe sztućce, talerze, kubki. Kto z nich nie korzystał? Są tanie i wygodne w użyciu, nie trzeba ich myć, wystarczy wyrzucić i "problem z głowy". Ale przecież to jednak tak proste nie jest. Plastikowy talerz będzie się rozkładał setki lat. Powinniśmy szukać alternatyw dobrych dla środowiska, a przez to i dla nas.
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Taką alternatywą są talerze od Biotrem. Wykonane w 100% z otrąb pszennych, są więc jadalne. Można na nich podawać zimne i ciepłe potrawy, podgrzewać w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. W związku z tym, że są naturalne, są również kompostowalne, w ciągu 30 dni rozkładają się w odpowiednich do tego warunkach (tutaj kolejny raz zwracam uwagę na segregację śmieci – kompostowalny produkt rozłoży się, jeśli będzie miał ku temu odpowiednie warunki. Jeśli natomiast wyrzucimy go do śmieci zmieszanych, trafi na wysypisko śmieci i będzie się rozkładał długo).

Jak twierdzi producent, produkcja dość neutralna dla środowiska, nie wymaga znacznych ilości wody, wydobycia surowców, stosowania związków chemicznych. Pomysł i proces produkcyjny jest chroniony licznymi patentami.

W ofercie znajdują się talerze, miski, półmiski. Cena? Jeśli kupujesz jedną sztukę – około 1 zł, jeśli decydujesz się na zakup większej ilości – ok. 70 gr.

Jak smakują? Nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała. Smak nie powala na kolana, ale jest akceptowalny 🙂 Gdzie je kupuję? W betterland.pl, gdzie zamówienia pakowane są w plastik z odzysku lub też zero waste – bez plastiku.

A także doniczki z … fusów po kawie! Posłuchaj, jak polski startup daje nowe życie temu powszechnemu odpadowi:

Polska firma przetwarza fusy po kawie w ligninę i olej kawowy. “Otworzymy gigarafinerię odpadów po kawie!”
Czytaj więcej:  BioBazar - relacja z eko zakupów
Data dodania: 06 października 2018
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.