Przejdź do treści

#MyGreenAction, czyli podziałajmy razem

Bo choć indywidualne działania każdego z nas mają znaczenie, razem jest jakoś tak... łatwiej ;-)
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Postanowiłam wesprzeć akcję Komisji Europejskiej, która dotyczy promowania eko zachowań (jupi!). W ramach #MyGreenAction będę przez kolejnych siedem dni na moim profilu na Instagramie i Facebooku pokazywać konkretne działania, które sprawiają, że możemy być bardziej ekologiczni. Będę też namawiać Was, żebyście i Wy podziałali proekologicznie i pochwalili się, co już robicie, a co planujecie. Dla ułatwienia, stworzyłam listę 100 sposobów na życie eko. Twórzcie ją razem ze mną!

Czym jest #MyGreenAction?

Jest to część Zielonego Tygodnia – wydarzenia, które organizowane jest przez wchodzącą w skład Komisji Europejskiej Dyrekcję Generalną ds. Środowiska od prawie 20 lat i przyciąga czołowe postaci związane z tematyką środowiska z całego świata. Wpływa na kształtowanie polityki środowiskowej na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. W ramach wydarzenia w całej UE odbywa się mnóstwo eventów, spotkań, dyskusji, konferencji.

Częścią Zielonego Tygodnia jest odbywający się w okresie od 21 marca do 10 maja konkurs #MyGreenAction, który zaprasza do udostępniania zdjęć, filmów lub ilustracji na Instagramie czy Facebooku przedstawiających podejmowane przez Europejczyków działania mające na celu zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości.

Co dwa tygodnie trzy wybrane zgłoszenia zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Komisji Europejskiej, a 10 najlepszych ze wszystkich zgłoszeń zostanie wykorzystanych w filmie podsumowującym konkurs, który zostanie wyświetlony podczas Zielonego Tygodnia UE. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy dodać do zdjęcia czy wideo hashtag #MyGreenAction w czasie 21.03-10.05.

Data dodania: 22 kwietnia 2019
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.