Przejdź do treści

„Żaba” świetną książką ekologiczną dla dzieci!

"Mamo, dlaczego jest susza?". "Mamo, dlaczego nie jesz mięsa", "A dlaczego to zwierzę można spotkać tylko w zoo?". Uważasz, że to trudne pytania? - jeśli tak, ta książka jest dla Ciebie!
Książka "Żaba"o ekologi
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Jak rozmawiać z dzieckiem o swoich wege wyborach, o kryzysie klimatycznym, ale i o różnych wydarzeniach z życia zwierząt, np. porzuconym pisklaku w środku lasu, czy o różnych przejawach braku pomocy, solidarności, zrozumienia w świecie ludzi. Jak na nie odpowiadać? To są pytania, które wywołują we mnie rozkminki. Bo przecież stawiamy na szczerą komunikację z dzieckiem. Mówimy, jak jest. Ale jednocześnie nie chcemy straszyć i przedstawiać bardzo negatywnej wizji świata.

Wspierają mnie od długiego czasu książki i staram się kupować i wypożyczać również takie, które coś wnoszą w nasze życie, pomagają coś zrozumieć, pokazują inną perspektywę – słowem, jakoś wzbogacają. Tak jest z „Żabą” Katarzyny Przyborskiej od Krytyki Politycznej @krytykapolityczna. Autorką ilustracji jest Marta Przybył.

To książka o kryzysie klimatycznym, ale też o solidarności i współpracy. Zwierzęta są portretowane w niej trochę tak, jak ludzie, a mechanizmy, które rządzą światem bohaterów książki, odnajdujemy i w ludzkich społecznościach. Ptaszek Mała Koo jest główną bohaterką. W pięknym i dzikim świecie, gdzie żyje, zaczynają wysychać jeziora, a rzeki robią się płytsze, Słońce świeci bardzo mocno, nadchodzi Pustynia. Przed Pustynią uciekają inne zwierzęta i jako przybysze z zewnątrz nie są dobrze traktowani przez mieszkańców… Skądś to znacie? Jak poradzi sobie Mała Koo? Jaką rolę w całej historii odegra tytułowa Żaba? To książka, którą musicie przeczytać ze swoimi dziećmi.

Książka jest przeznaczona dla dzieci 6+, ale i tak zaczytujemy się nią z Apolonią.

Chcesz dowiedzieć się jak budować w dzieciach zdrową relację z jedzeniem? Posłuchaj rozmowy z autorkami książki “Rozgryzione”: 

“Rozgryzione” – jak budować w dzieciach zdrową relację z jedzeniem?
Czytaj więcej:  Cztery pułapki życia #zerowastera
Data dodania: 20 lipca 2020
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.