Przejdź do treści

#58 | “Rozgryzione” – jak budować w dzieciach zdrową relację z jedzeniem?

W budowaniu w dziecku zdrowej relacji z jedzeniem ważne jest umożliwienie mu próbowania nowych smaków, ale i pozostawienie wolności w wyborze. Na zdjęciu chłopiec sięgający rączką po leżące na blacie truskawki.
To odcinek nie tylko dla rodziców! :-) Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska, autorki książki “Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść”, opowiadają w nim o tym, jak zbudować zdrową relację z jedzeniem - a to coś niezwykle ważnego na każdym etapie życia!

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

Wiedzieliście, że dzieci rodzą się z preferencją do smaku słodkiego? Słodkie jest mleko matki, którego noworodki potrzebują, aby przeżyć. Słodki smak to też duża wartość kaloryczna i energetyczna, który u nowonarodzonych dzieci może wykazywać działanie uśmierzające ból! 

Nie oznacza to bynajmniej, że powinniśmy fundować dzieciom dietę składającą się z żelków i ciastek, ale z drugiej strony, czy całkowita rezygnacja ze słodyczy to dobre rozwiązanie? Jaki wpływ na relację z jedzeniem w późniejszych latach mogą mieć jedzeniowe restrykcje z dzieciństwa? 

O żywieniu (nie tylko) dzieci oraz o tym, jak i co jeść, żeby zbudować zdrową relację z jedzeniem, opowiadają Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska, autorki książki “Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść”. A jeśli myślisz, że ten odcinek nie jest dla Ciebie, bo nie masz dzieci, to… nic bardziej mylnego – każdy może wyciągnąć z tej rozmowy wartościowe wnioski o budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem 😉

Dodatkowe informacje:

Książkę “Rozgryzione” można zakupić np. tu
Tu konto Marty Kostki na IG
Tu konto Zuzi Wędołowskiej na IG
A tu strona szpinak robi bleee

Więcej treści znajdziesz tu:

Instagram: http://bit.ly/3Vene60   
YouTube: http://bit.ly/3iddUR7 
TikTok: http://bit.ly/3gDdaob  

Realizacja: 

Justyna Czyszczoń – redakcja
Mysław – audio

P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 18 października 2023
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.