Przejdź do treści

Każdy krok ma znaczenie!

Na dachu mega wysokiego 13-piętrowego budynku Argon w Gdańsku, stanęły łącznie 4 ule (3 należące do firmy Torus, a 1 do restauracji Sagoi Sushi). Do każdego wprowadziło się 7 kg pszczół, co dało w sumie... UWAGA! 80 tysięcy pracowników. Po roku pszczół jest już 500 tysięcy. Latają w promieniu 2 km i pozyskują głównie spadź, dzięki czemu powstaje bardzo zdrowy miód, który dzisiaj można dostać w słoiczkach.
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Jak do tego doszło? Monika Brzozowska @thebrozowska zainicjowała ten projekt i pilotowała go do samego finału. Namówiła Zarząd firmy Torus, dostała środki i dogadała się z pszczelarzami. Monika napisała do mnie niedawno o projekcie, a ja postanowiłam go Wam pokazać.

Dlaczego? Dlatego, że kolejny raz chcę promować SPRAWCZOŚĆ. Nic nie zmieni się samo z siebie. Ten aktywizm, niezależnie od tego, czy jesteś polityczką czy politykiem, CEO, szeregową pracowniczką czy po prostu „zwykłym Kowalskim”, który zmienia przestrzeń i rzeczywistość wokół siebie – jesteś nam wszystkim potrzebny ☺. I myślę, że to, co zrobiła Monika, jest po prostu bardzo inspirujące.

Kochani, wielka prośba o informacje, co ciekawego zrobiliście na większą skalę, aniżeli własna przestrzeń domowa, dla ekologii i środowiska, piszcie do mnie, piszcie w komentarzach – chętnie napiszę o Waszych projektach! Piszcie na contact@paulinagorska.com.

Czytaj więcej:  Biodegradowalne i kompostowalne. Co to tak naprawdę oznacza?
Data dodania: 02 września 2019
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.