Przejdź do treści

Każdy krok ma znaczenie!

Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Na dachu mega wysokiego 13-piętrowego budynku Argon w Gdańsku (co widać na drugim zdjęciu) stanęły łącznie 4 ule (3 należące do firmy Torus, a 1 do restauracji Sagoi Sushi) ????????????. Do każdego wprowadziło się 7 kg pszczół, co dało w sumie… UWAGA 80k pracowników. Po roku pszczół jest… 500 tysięcy!!! Pszczoły latają w promieniu 2km i pozyskują głownie spadź i tym sposobem powstaje bardzo zdrowy miód, który dzisiaj można dostać w słoiczkach. W dobie masowego wymierania pszczół, ten pomysł i realizacja zasługuje po prostu na uwagę ????????????.

Jak to się stało? Monika Brzozowska @thebrozowska zainicjowała ten projekt i pilotowała go do samego finału. Namówiła Zarząd firmy Torus, dostała środki i dogadała się z pszczelarzami. Monika napisała do mnie niedawno o projekcie, a ja postanowiłam go Wam pokazać.

Dlaczego? Dlatego, że kolejny raz chcę promować SPRAWCZOŚĆ. Nic nie zmieni się samo z siebie. Ten aktywizm, niezależnie czy jesteś polityczką czy politykiem, CEO, szeregową pracowniczką czy po prostu „Kowalskim”, który zmienia przestrzeń i rzeczywistość wokół siebie, jest po prostu nam wszystkim potrzebny ☺. I myślę, że to, co zrobiła Monika, jest po prostu bardzo inspirujące ????????????.

Kochani, wielka prośba o informacje, co ciekawego zrobiliście na większą skalę, aniżeli własna przestrzeń domowa, dla ekologii i środowiska, piszcie do mnie, piszcie w komentarzach – chętnie ja sama napiszę o Waszych projektach! Piszcie na contact@paulinagorska.com.

Data dodania: 02 września 2019
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.