Przejdź do treści

Czego dowiesz się z „Książki o klimacie” Grety Thunberg?

Właśnie premierę miała w Polsce najnowsza książka, którą stworzyła Greta Thunberg – „Książka o klimacie”. Dlaczego uważam, że to pozycja warta przeczytania?
Książka o klimacie Grety Thunberg
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

„Książka o klimacie” to moim zdaniem kompendium wiedzy, które opowiada nie tylko o tym, jak jest, ale też o tym, co powinniśmy zrobić, aby naprawić świat.

Poza esejami Grety, w książce znajdziemy co najmniej kilkadziesiąt artykułów naukowców, ekonomistek, badaczy i aktywistek z całego świata. O lodowcach, konsumpcjonizmie, wiecznym (i niemożliwym) wzroście, wpływie społecznym, systemach żywnościowych, elektromobilności, znaczeniu lasów, gleby i czystego powietrza. Książka pozwala całościowo dotknąć tematu klimatu – bo przecież już dzisiaj wiemy, że te naczynia są ze sobą połączone. Jeśli zepsujemy coś w jednym miejscu, wpływ będzie odczuwalny na wielu innych obszarach. Ale jak to naprawdę działa? Jakie za tym kryją się mechanizmy? Co mówią badania?

Jednocześnie „Książka o klimacie” jest napisana przystępnie, ciekawie, z wieloma przykładami, ale też i opiniami.

W końcu klimat to najważniejsza obecnie historia.

Chcesz dowiedzieć się jak z rodziną rozmawiać o klimacie? Posłuchaj rozmowy z Anną Cyklińską, psycholożką i psychoterapeutką:

Jak z rodziną rozmawiać o klimacie i wegetarianizmie?
Czytaj więcej:  Przez tydzień testowałam elektryczną Corsę-e od Opla
Data dodania: 10 listopada 2023
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.