Przejdź do treści

Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć? Powstał nowy podręcznik!

Jak pisać o klimacie? Podręcznik dla dziennikarzy i dziennikarek!
Data dodania:
Autor: Paulina Górska

Zmiana klimatu i jej konsekwencje dotyczą dzisiaj każdego obszaru, o którym piszą dziennikarze i dziennikarki – mody, żywności, budownictwa, ogrodnictwa, motoryzacji, kultury… Jednocześnie w świecie, w którym social media są źródłem informacji, to dezinformacja jest jednym z poważniejszych zagrożeń związanych z działaniami na rzecz klimatu, które mogą być opóźniane lub nieskutecznie prowadzone przez manipulację narracją.

Dlatego też powstał poradnik dla dziennikarzy i dziennikarek „Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć”. Celem jest, aby o klimacie pisać lepiej, szerzej i zapobiegać dezinformacji 👩‍💻 👨‍💻

Poradnik napisany został przez Patryka Strzałkowskiego, a także kierującego projektem Wojownicy Klawiatury Filip Szulik-Szarecki.

Ja z kolei znalazłam się w gronie osób wraz z Danielem Petryczkiewiczem, Małgorzata GołotaSzymon Bujalski – dziennikarz dla klimatuAleksy Szymkiewicz, którzy do podręcznika wnieśli wkład poprzez komentarze eksperckie.

Inicjatorem wydania jest Climate Strategies Poland Foundation.

🌏 Poradnik jest dostępny tutaj 👉🏼 https://klimatycznabazawiedzy.org/raport/jak-pisac-o-klimacie-2-0-czym-jest-dezinformacja-klimatyczna-i-jak-z-nia-walczyc/

Nie daj się manipulacji! Posłuchaj i dowiedz się, jak nie dać się oszukać, robiąc zakupy w sieci:

Jak sklepy internetowe nami manipulują i na co uważać, robiąc zakupy w sieci?
Czytaj więcej:  Zanieczyszczenie światłem w Polsce - jak do tego doszło?
Data dodania: 11 lutego 2024
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.