Przejdź do treści

#48 | Bogaci w elektrykach, a biedniejsi w starych dieslach – jak robić zieloną transformację, żeby uniknąć nierówności?

Czy na zieloną transformację i rozwiązania związane z ekologicznym stylem życia i klimatem będzie stać tylko najbogatszych? A biedniejsi będą jeszcze ubożsi? Jak walczyć o lepszy klimat, unikając niesprawiedliwości? - na te pytania odpowiadają prof. dr hab. Przemysław Sadura, który od lat prowadzi badania dotyczące m.in. postaw Polaków wobec zmian klimatycznych oraz Jan Oleszczuk-Zygmuntowski, ekonomista i przedsiębiorca społeczny, dyrektor zarządzający CoopTech Hub, pierwszego w Polsce centrum technologii spółdzielczych.

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

Moich gości pytam także o to, dlaczego ekologia i klimat to kwestie tak mocno polaryzujące społeczeństwo, czym jest “klasowa blame game”, w której uznajemy, że to nie “my”, tylko “oni” ponoszą odpowiedzialność za kryzys klimatu oraz jakich rozwiązań szukać, aby pomagały spajać i tworzyć wspólnotę?

Jest to kolejny odcinek z serii, którą realizuję we współpracy płatnej z Clean Air Fund, organizacją non profit, która zajmuje się wspieraniem inicjatyw na rzecz czystego powietrza.

Dodatkowe informacje:

“Nie nasza wina, nie nasz problem. Katastrofa klimatyczna w oczach Polek i Polaków ”
– badanie realizowane we współpracy z Fundacją Pole Dialogu 

Więcej treści znajdziesz tu:

Instagram:http://bit.ly/3Vene60 
YouTube:http://bit.ly/3iddUR7 
TikTok:http://bit.ly/3gDdaob 

Realizacja: 

Justyna Czyszczoń – redakcja
Mysław – audio

P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 16 sierpnia 2023
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.