Przejdź do treści

#93 | Jak stworzyć dom przyjazny środowisku? O budowie ekologicznego domu z Tomaszem Pągowskim

W tym odcinku nie skupiamy się na teorii - w końcu moim rozmówcą jest Tomasz Pągowski, który na własnej skórze doświadcza właśnie wszystkich związanych z budową eko domu wyzwań. Tomasz to projektant i współzałożyciel Pągowski Studio, który w swoich działaniach promuje postawę proekologiczną w duchu idei „less waste”.

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

Rozmawiamy o tym, jak rozumie pojęcie “ekologicznego domu”, o praktycznej stronie realizacji tego marzenia, największych trudnościach, zderzeniu ekologii z rzeczywistością i o tym, dlaczego zamiast kilkuset, ich eko dom będzie miał “zaledwie” 70 metrów kwadratowych.

Ten podcast jest realizowany we współpracy płatnej z Cosentino. Cosentino Group jest hiszpańską firmą rodzinną, która produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości innowacyjne mineralnie i kamienne powierzchnie dla świata designu i architektury. Działa w wielu krajach, również w Polsce. A co ważne – firma prowadzi wiele działań w zakresie ESG i gospodarki obiegu zamkniętego – jak recykling odpadów w celu ponownego wykorzystania przy produkcji nowych materiałów, zamyka obieg wody i wykorzystuje energię elektryczną pozyskiwaną w 100% z odnawialnych źródeł.

Jeśli podobają Ci się tematy, które poruszam w podcaście, więcej znajdziesz tu:

Instagram: http://bit.ly/3Vene60 
YouTube: http://bit.ly/3iddUR7 
TikTok: http://bit.ly/3gDdaob

Realizacja: 

Justyna Czyszczoń – redakcja
Irena Suska – montaż
P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 05 czerwca 2024
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.