Przejdź do treści

#84 | Jak kształtować nowe nawyki i pozbywać się starych? O neuromarketingu, mózgu i jego plastyczności z dr Alicją Puścian

W dzisiejszym świecie to, jak działa mózg, badają i wykorzystują nie tylko lekarze - także marketerów interesują mechanizmy stojące za tym, co dzieje się w naszych mózgach, kiedy kupujemy, co wpływa na nasze decyzje zakupowe i jak można je kontrolować.

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

“Istnieje nawet specjalna działka neuroekonomii – neuromarketing – który stosują już wszystkie większe firmy” – mówi gościni dzisiejszego odcinka, dr Alicja Puścian – neuronaukowczyni, popularyzatorka nauki, ambasadorka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, obecnie związana z Instytutem Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, gdzie prowadzi interdyscyplinarne badania z pogranicza neurobiologii, psychologii i analizy behawioralnej oraz rozwija nową ścieżkę badawczą w dziedzinie neuroekonomii.

Rozmawiamy o plastyczności i zdolnościach adaptacyjnych mózgów; o tym, czy możemy kształtować i ćwiczyć własne mózgi, ale też o sile nawyków i pozytywnego myślenia, co jest szczególnie istotne w walce o (lepszy) klimat.

Z odcinka dowiesz się też: 

  • czy mózgi denialistów klimatycznych różnią się od mózgów aktywistów?
  • co się dzieje w naszych mózgach, gdy kupujemy rzeczy, które sprawiają nam przyjemność i jak marketerzy wykorzystują te procesy, by sprzedać nam więcej? 
  • jak powstają nawyki i dlaczego tak trudno je zmieniać? 
  • jak wydostać się z baniek informacyjnych?

Dodatkowe informacje:

Wspomniana przez Paulinę książka “Świat na Rozdrożu”

Jeśli podobają Ci się tematy, które poruszam w podcaście, więcej znajdziesz tu:

Instagram: http://bit.ly/3Vene60  
YouTube: http://bit.ly/3iddUR7  
TikTok: http://bit.ly/3gDdaob  

Realizacja:

Justyna Czyszczoń – redakcja
Irena Suska – montaż

P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 08 kwietnia 2024
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.