Przejdź do treści

#52 | Negocjacje klimatyczne – COP 28, prywatne odrzutowce, dieta roślinna i cele na kolejne lata

Dlaczego w COPie biorą udział lobby paliw kopalnych? Jak wybierane są lokalizacje kolejnych COPów? Kto jest największym blokerem postanowień na szczytach klimatycznych i jaki status w negocjacjach ma Polska? - za kulisy szczytów klimatycznych wprowadza nas Anna Frączyk, analityczka prawna od 2017 związana z Fundacją ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

Tegoroczny szczyt klimatyczny, COP 28, odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Już sama lokalizacja wzbudza kontrowersje, a pozostają jeszcze kwestie mocno mięsnej diety czy prywatnych odrzutowców. Oraz przewodniczącego tegorocznego szczytu, którym został Sultan al-Jaber, szef państwowego giganta naftowego Abu Dhabi National Oil Company…

Ten odcinek jest realizowany w ramach specjalnej serii Wybieram klimat. To przedwyborczy cykl rozmów z ekspertami i ekspertkami na temat klimatu, czystego powietrza, energetyki i dezinformacji. Wszystko po to, aby przed nadchodzącymi wyborami wyjaśnić skomplikowane i ważne tematy oraz dać Wam wiedzę, która pomoże podjąć zielone decyzje. Do rozmów zapraszam ja, Paulina Górska, oraz inni twórcy: Aleksandra Stanisławska z Crazy Nauka, Małgorzata Gołota z TOK FM i Krzysztof Rzyman z Zielonego Podcastu. Każdy z nas przygotował odcinek cyklu, który znajdziesz na naszych kanałach, a wszystkie nagrania pojawiać się będą na stronie TOK FM, które patronuje akcji. Projekt wspiera Klimatyczna Baza Wiedzy i fundacja Climate Strategies Poland.

Więcej treści znajdziesz tu:

Instagram: http://bit.ly/3Vene60
YouTube: http://bit.ly/3iddUR7
TikTok: http://bit.ly/3gDdaob 

Realizacja: 

Justyna Czyszczoń – redakcja
Mysław – audio

P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 07 września 2023
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.