Przejdź do treści

#31 | Pozwali Shell, Polskę i Unię Europejską – jak ClientEarth walczy o planetę i co znajdziemy w nowej ustawie o ochronie klimatu?

Tę organizację musicie znać, jeśli interesujecie się sprawami klimatu! ClientEarth to jedna z najbardziej ambitnych organizacji walczących o ochronę środowiska - w Polsce i na świecie. Zrzesza prawników, którym zależy na zmienianiu świata na lepsze. Moja gościni Zuzanna Rudzińska-Bluszcz jest prezeską polskiej Fundacji Client Earth - Prawnicy dla Ziemi. Mówi, że pracuje ze wspaniałymi ludźmi, którym zależy; którzy nie godzą się na obecny stan rzeczy w Polsce i wykorzystując prawo, aktywnie walczą o zmianę.

Posłuchaj na Spotify:


Posłuchaj na innych platformach:

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku Fundacja ClientEarth przedstawiła projekt ustawy o ochronie klimatu w Polsce. Jednym z jej założeń jest osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 roku. Innym przekazywanie 1% PKB na działania klimatyczne – podobnie, jak przekazujemy obecnie na obronność. 

Z Zuzanną rozmawiamy o szczegółach ustawy i konieczności jej wprowadzenia. Pytam też o jej drogę do zostania CEO polskiego oddziału tej międzynarodowej organizacji i czy w ClientEarth pracują sami prawnicy idealiści 😉

Dodatkowe informacje:

Strona internetowa Fundacji: https://www.clientearth.pl/
Więcej o ustawie i Tygodniu Klimatycznym tu

Więcej treści znajdziesz tu:

Instagram: http://bit.ly/3Vene60 
YouTube: http://bit.ly/3iddUR7 
TikTok: http://bit.ly/3gDdaob 

Realizacja: 

Justyna Czyszczoń – redakcja
Mysław – audio

P & C Paulina Górska | Varsovia Lab.

Data dodania: 19 kwietnia 2023
Ta strona używa cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji.